Teraz jest N maja 27, 2018 2:37

Strefa czasowa: UTC + 1

[ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O Serwerze
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 21:53 

Z góry uprzedzam, ze nie pisze tutaj po to aby, was obrazić powyśmiewać i uciec.

Ale mam, kilka zastrzezen co do sposobu prowadzenia serwera.
Najpierw troszke się przyczepie do ZASAD.

Kod:
Admin ma zawsze rację i musi być pewny siebie.

I tutaj jest dla mnie pierwszy bląd, Admin ma zawsze racje. Nie nie ma zawsze racji, ale to oczywiste, ze nie powinno sie obrazac go, krytykowac otwarcie decyzji jego. Ale osoby, ktore sa adminami chyba nawet nie wiedza co to znaczy. Ukrywaja sie pod opcja TSAY, ktora powinna byc uzywana w ostatecznosci. Bo wiekszy komfort jest w momęcie kiedy, wiem z kim rozmawiam?

Podam sytuacje - dostalem kicka. Słusznie, nie słusznie nie wnikam. Ale po ponownym wejsciu na serwerze (domysalem sie kto jest adminem) pytam, się ZA CO? Nagle patrze, osoba ta opuscila serwer, co utwierdzilo mnie w tym, ze byl to admin. I jak tu np. spytac sie "za co" zeby moć wyeliminotwac swoje błedy.

Ogólnie, admini dla mnie na serwerze, są mało powazni. Raz, daja kicki za nic. Raz nie chca dawac, bo ktos to znajomy. Czasami tez widze akcje typu, "masz kicka" i ktos tam straszy. Nie odnotowlem 100% sytuacji, ze ktos tam poskarzyl sie i admin za nic kicknol, wiec nie bede pisal, ze tak bylo.

Nastepna rzecza dla mnie dziwna jest zasada, grania TP.
Nie wiem czemu ludzie mysla, ze TP znacz NIE RASZOWAC, a tak nie jest. TP znaczy, gra zespolowa. Mamy grac druzyna, myslec o dobrze tez innych a nie tylko sobie. A ludzie uwazaja, to jako nie raszowanie.

Sam mialem sytuacje, w momecie wejscia 1 raz w zyciu na serwer, zraszowalem. Trudno sie mówi. I dostaje odpowiedz "wez kurwa pedale jabny chuju nie raszuj, nie umiesz jeabny blablabla inaczej zabic".

Odpowiadam? Zeby sie uspokoil i mi to napisal, ladnie. "To serwer z zasadami TP z wyszczegolnionym zakazem raszowania przez 1 minute" i ja mowie OK i jest wporzadku.

Sytuacja wyzej, napewno mówi też o tym jak nie skuteczni są admini w egzekwowaniu zachowania zasad moralnych na serwerze. Puk Puk może, przydało by sie ograniczym paru osoba dostep do serwera??

JEszcze do TP, jezeli to serwer TP to nie powinno byc ani RANKU, ktory zmusza, do grania samolubnego zeby mniec lepsze staty, co idzie za tym? Granie dla siebie nie dla druzyny, czyli to sie plącze z zasadami TP.

Tak samo granie map AIM, FY, panowie, jak tu grac TEAMPLAY? Moze, jednak zmienic serwer na FFA?

Gównie boli mnie brak odpowiedzialnych adminów, brak kultury na serwerze.

Ale jak to mówił mój profesor z fizyki "gówno kupicie, gówno macie" - Pisze to w przenosni, nie bierzcie tego dosłownie.. Chyba kazdy zrozumie?? ZE nie chodzi ze serwer to gowno:)

A no i macie 2 wybory odpowiedzi mi.

Albo, bluzganie i wyzywanie, teksty typu "nie podoba sie nie graj". Co pewnie zrobi 2/3 osob stad, ktore sa ograniczone umysłowo.

Lub jakas ciekawa rozmowa, moze nawiazanie wspolpracy?[nie wykluczam] taka rozmowe pewnie rozpocznie 1/3? Moze mniej ? Strony troszke uzywajacej mózgu wiedzac, ze krytyka to nic zlego jezeli jest podparta. JAk u mnie.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 13:09 

Witam!

Tak jak nie mam zwyczaju pisani na forum tak twój post mnie ruszył nie mogę pozostawić go z bez odzewu.

Zacznę od tych Kików, wobec których tak bardzo się oburzasz. Za tylko nie rzeczy, za które ktoś z naszej kadry kikuje ( mówiąc naszą kadrę mam na myśli Siebie, Kondiego i I.Kill.U) i są to bluzgi i rasze, i ten fakt się nie zmieni. Na początku każdej rundy ukazuje się specjalnie tekst, który mam zbigowany to jest „Na serwerze można raszowa po upływie minuty, wcześniejsze rasze karane sa kickiem lub banem bez wcześniejszego uprzedzenia" właśnie po to żeby ludzie stosowali się do tego, a ja nie jestem zobowiązany by każdorazowo tłumaczyć ludzką jak ty, za co zostali, Kiknięci bo poświeciłbym na to 90% czasu na serwerze zawsze na pytanie, za co kick spamoje wyżej wymienione tekst i myślę ze to wystarczy. Jeśli chodzi o sytuacje ze ktoś niedostaje Kika tylko za to ze jest znajomym to jest to całkowita bzdura, a nawet znajomi i stali gracze częściej dostaje je, chociaż by z tego względu, że Graja tu stale i znają zasady/strefy Raszu i powinni się do nich stosować. Tekst, iż „Admini są niepoważni pozostawię zdecydowanie bez komentarza” Ale przyczepie się jeszcze jeden kwestii bo sądzę ze twoje stanowisko jest żałosne mianowicie chodzi mi o to że ktoś cię postraszył admin wszedł wywalił cię i znikł. Otóż ja osobiście mam dodane do Friend List 90% stałych graczy na serwerze i mają oni powiedziane iż jeśli ktoś nie stosuje się do zasad przeszkadza w grze i raszuje to mogą do mnie pisać a ja wejdę… Mimo największych chęci nie jestem w stanie spędzać 24/7 na serwerze by pilnować ludzi stąd też, gdy mam inne zajęcia i są rzeczy którymi musze się zając po prostu wchodzę tylko na proźby graczy żeby w pewien sposób zawsze na serwerze był porządek.

Dalej, jeśli chodzi o Kulturę na serwerze to rzeczywiście schamienie graczy czasami sięga zanitu ale tez dlatego właśnie jest to najczęstszy powód wylatywania z serwera i po prostu nie zawsze udaje się wyłapać wszelkie obiawy chamstwa pomimo tego iż jestem na to szczególnie uczulony. I jeśli udało ci się trafić na sytuacji w której ktoś cię obraził a admin tego nie wyłapał to przepraszam aczkolwiek rzeczywiście jest to możliwe bo ludzie są niereformowalni i chamowaci.

Jeśli chodzi o zasady to prawda jest taka że żaden z adminów ich nie ustalał, ustalone były one przez HeadAdmina. Aczkolwiek osobiście sądzę ze Są one dobre i wyróżniają ten serwer od innych. Ranking jest to fakt ale nie wiem w jaki sposób mogło by to przeszkadzać w twojej grze bo jeśli chcecie grać tp to będziecie i ranking temu w niczym nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o mapy Fy, AIM są one Tylko i wyłącznie na prośby graczy i osobiście jestem jak najbardziej za. Bo w końcu miało czasem się rozegrać nie grając bez przerwy standardowego map paka.

Ogólnie rzecz ujmując mam wrażenie iż cały twój post nie jest, niemcz innym spowodowany jak urażoną dumą z faktu iż wyleciałeś z serwera za złamanie zasad i nie do końca się z tym pogodziłeś aczkolwiek jeśli miał byś jeszcze jakieś obiekcje lub nie wiem pytania ? Zapraszam Na gg. I jednocześnie proszę byś nie ubliżał więcej adminom gdyż zapewniam cię ze nie jest tak prosto utrzymywać cały czas porządku na serwerze.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 14:00 

Podpisuję się również pod wypowiedzią no1. Każdy ma swoje obowiązki i nie zawsze jest w stanie dopilnować porządku... Posiadam też sporą listę Friends, w której znajduje się liczna grupa stałych i zaufanych graczy. Tak więc jeżeli dostaję informację, że ktoś nie przestrzega zasad, wchodzę na serwer o ile nic innego mi w tym nie koliduje. Mam zwyczaj sprawdzenia czy tak na prawdę jest jak piszą, ale nie zawsze posiadam na to czas więc kickuję takiego kogoś. Było wiele przypadków, że ktoś wyleciał i wszedł ponownie... Wiadomości się powtarzały więc i zdarzały się Bany czasowe, jeżeli komuś nie dało się przetłumaczyć.

Osobiście rozumiem straszenie graczy tekstami "zaraz wylecisz", "nie raszuj, bo dostaniesz bana", "masz bana" i takie tam, ponieważ chcą pomóc utrzymać porządek, właśnie Ci stali bywalcy, którym również zależy na porządku, aby gra była miła dla nas wszystkich (oczywiście opisana sytuacja dotyczy czasu gdy nie ma admina na serwerze).

Co do tekstu "admin ma zawsze rację"... uważam że to jest kwestia umowna, gdyż każdy jest człowiekiem i ma prawo się pomylić. Na pewno nie należy podważać interwencji admina, gdyż wątpię, aby któryś z nich chciał źle. Wszelkie decyzje o kicku, banie czy innych dostępnych mu funkcjach karania graczy są na pewno podjęte bez podważalnie z konkretnych powodów. Oczywiście może zdarzyć się pomyłka, ale tak jak już pisałem, każdy jest człowiekiem i nie zawsze jest w stanie zapanować w pojedynkę nad ładem na serwerze. Było parę razy tak że nie nadążałem nad tym co się działo, nie wiem czemu, były po prostu takie dni... i wtedy prosiłem np o pomoc "no1" czy "i kill u" i uważam że to też jest całkowicie zrozumiałe.

Więcej nie będę pisał, bo jak widać no1 opisał całość wystarczająco, to tylko moje dolewki...

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 19:01 

Uh, nie oto tu chodzi.

Widze, ze nie za bardzo mnie zrozumieliscie.

Bo jezeli chodzilo by mi o sytuacje w stylu, ze kogos wyzywam dostaje kicka i lece na skarge tutaj, zeby komus admina zabrali to po pierwsze bylbym idiotą po drugie poszedl grac na innym serwerze.

Pisałem to raczej, aby wladze serwera wprowadzily kilka zmian, nie mowei tu o wyrzucnie adminow i postawieniu na nowo serwera tak jak ja mowie. Tylko kilka drobynch zmian, ktore wplynely by na wizerunek serwera.

Jezeli macie mi odpisywac, w stylu. Wszystko OK, a ty sie nie musisz tu zalic. To nie odpisuj, lepiej sam wejdz na serwer pod fake nickiem i zobacz co sie dzieje.

pozdrawiam

PS;

A jezeli twierdzisz, ze jestem dzieciakiem co przyszedl sie wyzalic i gownym moim celem jest poobrazanie was i popisanie sobie jaki to serwer jest be. To sie mylisz. Jak jzu mowilem moge grac na innym serwerze rownie dobrze.
A co do moich "spostrzezen". W lepszych dla mnei czasach, mialem 2 serwery publiczne, wiec troche wiem o prowadzeniu serwera.

Zrezsta rozumiem to, ze wy ADMINI nie dopelniajac swoich obowiazkow bronicie sie przed tym.

ZReszta na serwerze nigdy nie ma admina.

Przed sekunda wchodze, 1 runda zostalem zbluzgany od "botow" i "debilow".
Za to ze po 1 minucie zraszowalem.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 12:51 

haosek niestety tu się z Tobą nie mogę zgodzić "nigdy nie ma admina na serwerze" jesteśmy i to często. Każdy stara się pilnować jeżeli tylko ma na to aktualnie czas. Obstawiam że jesteś dużo rzadziej na serwerze niż któryś z nas więc jak trafisz na moment kiedy akurat kogoś nie ma to uważasz że nas nigdy nie ma... Masz na pewno tego czasu dużo mniej niż my wszyscy razem wzięci...

Hmm tu w tym zdaniu zaprzeczasz sam sobie więc przeczytaj co napisałeś i pomyśl...
"Pisałem to raczej, aby wladze serwera wprowadzily kilka zmian, nie mowei tu o wyrzucnie adminow i postawieniu na nowo serwera tak jak ja mowie."

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 16:52 

Juz mowilem, ze nie pisze tego po to zeby nagle admin przewrocilem serwer do gorny nogami, powyrzucal adminow i wogole.

A wy to tak odbieracie i piszecie jak to jest ladnie.

Dobra, nie gram tam non stop. Gram na tym serwerze, godzine moze dluzej dziennie. I raz na 2 tygodnie spotkam admina.

Zreszta, nie bede sie wypowiadal. Jezeli dla was na serwerze jest wszystko OK, ideał swieci w nim przykładem. To nie ma co pisac, jak ktos belki w swoim oku nie zauwazy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 19:04 

A jezeli tak twierdzisz, o idealnosci waszego serwera zobacz.

Typowa sytuacja. Opisze ja.

Wchodze, troche lepiej mi idzie i juz, wyzwiska bluzgi, uniemozliwanie grania. Bo ktos se ubzdural ze czituje i przez strzelania, wyzywanie itp. Nie daje mi grac.

Fakt, faktem raz zabilem go bo szlak mnie wkoncu trafil jak dostwalem serie co runde, granaty pod nogi. Ze zostawlo mi po 1hp.

A tu masz demo. A tak zeby dowiesc, mojej uczciwosci, to gralem o godzinie 18, chwile przed 18 dokladnie. TO sie dzialo, mozesz zobaczyc, ze ani nie wyzywalem, ani nie strzelalem i nikogo nie prowokowalem.

I nie chodzi mi tutaj O BANOWANIE kogos, za to ze mi nie dawal grac. Tylko zebyscie zobaczyli na oczy ze NIE JEST IDEALNIE. A lubie wasz serwer, wiec chce zeby bylo lepiej.

Tu masz link do dema.

http://s006.wyslijto.pl/index.php?file_ ... zpieczenia[/code]

Tytuł:
PostNapisane: So gru 22, 2007 16:30 

Kondy chyba wiem czemu piszesz tak os wietosci serwera.

Fajnie sie kickuje i banuje innych, jak koledzy mowia?:)

Osmieszlya mnie akcja jak kikowales ludzi bo, ktos ci poweidzial "o wybrykach ich". A wszedles na serwer i nic nie bylo o nich widac.

Bez dowodow kicki i bany.

Zalosny jestes.

PS :

Zebys zaraz nie mowil, ze ty mnie zabnowales i ja placze.
Nie nie dostalem bana na serwerze, tylko dobrze obserwuje.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2007 18:43 

Możesz mi powiedzieć kiedy tak było? Bo nie pamiętam żebym banował kogoś bez powodu, kicka owszem daję, jeżeli wiem że info jakie dostaję jest wiarygodne, ale i tak rzadko tak jest ponieważ w 90% przypadkach po wejściu na serwer patrzę jak gra ten ktoś.
Jeżeli Twoim ulubionym zajęciem jest inwigilacja czemu nie pracujesz w CBŚ?
Hmm co do Twojej obserwacji to chyba nie nadajesz się na szpiega, bo jak możesz coś mówić nic nie wiedząc...?
Nie rozumiem, czemu jak tak mówisz, że banuję i kickuję nie podrzucisz jakiegoś czasu, mapy, sytuacji? Twoje informacje są niewiarygodne.

Nikt nie powiedział że nasz serwer jest ideałem, wiadomo wszędzie są niedociągnięcia, ale staramy się jak możemy, aby osiągnąć cel którym jest przynajmniej porządek i kultura oraz przestrzeganie zasad. Jak chcesz żeby było lepiej, czemu sam nie informujesz adminów o jakimś przypadku tylko tu na nas skaczesz, my jesteśmy do waszej dyspozycji (czyt. graczy), a nie do tego aby po nas skakać i deptać.

Demka nie będę ściągał bo skąd mam wiedzieć jak wiarygodnym jesteś człowiekiem, mogą tam być różne rzeczy i nie mam zamiary się w to bawić.

[ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1